Strona główna O festiwalu
Miesiąc wyjątkowy, bo w maju, a nie w listopadzie, jak trzy dotychczasowe edycje. Dlaczego? Jest to edycja specjalna, wstęp do nowej formuły festiwalu, oznaczającej wyższy poziom wystaw i międzynarodowy charakter wszystkich wydarzeń. Na zmianę sposobu myślenia i patrzenia potrzebowaliśmy więcej czasu. W następnych latach planujemy powrót do jesiennego terminu, ale nie do starej formuły! Wyjątkowy również, bo wraz z nim pojawiają się nowe elementy, które na stałe wkraczają do programu: przegląd portfolio, gość honorowy, którym w tym roku są Węgry, podział na program główny, w całości tworzony przez grono kuratorów oraz program off, czyli wybór najlepszych wystaw zgłoszonych do udziału w festiwalu.

Wyjątkowy, bo pierwszy tworzony przez nową kadrę organizacyjną i artystyczną.

Czekamy na wasze opinie o nowej formule festiwalu. Głęboko wierzymy, że się sprawdzi. Życzymy wielu wrażeń i do zobaczenia w październiku 2007!


Tomasz Gutkowski
Dyrektor Festiwalu / Festival Director

Piotr Lelek
Dyrektor wykonawczy / Executive Directornie jest tematem. Szukamy terytorium w zrelatywizowanym, przesiąkniętym szumem informacyjnym, świecie. Nie narzucamy własnego. Nie wyznaczamy jego granic. Każdy z widzów może stworzyć je sam. Nie zapewniamy bezpieczeństwa, ale dajemy wskazówki. Nie narzucamy interpretacji - tworzymy dla niej terytorium. Nie zamykamy żadnej drogi - otwieramy terytorium dla dyskusji.

Karol Hordziej
Dyrektor Artystyczny / Art Director
kreacja i design oprawy festiwalu, identyfikacja wizualna, webdesign - re.PUBLIK, foto: rogalewicz.com
© 2002-2006 Miesiąc Fotografii w Krakowie     born2click CMS      hosting: beyond.pl